English

 

Novinky

 

Podílíme se na natáčení velkého dokumentárního projektu televizí ARTE a BBC4 nazvaného pracovně "Co zbylo po Titovi". Režisérkou projektu je původem jugoslávská režisérka Mira Erdevičky-Charap, projekt je v produkci francouzské ZETA production. Během května, června a září strávili Viktor Ekrt a Vašek Flégl více než tři týdny natáčením po všech bývalých zemích Jugoslávie. Navštívili příznivce i odpůrce Tita, politické následovníky, intelektuály z opozice, režimem deptané lidi, vězně z titova koncentračního tábora, i naivní obdivovatele z řad tehdejší "titovy mládeže". 26 let po smrti charismatického diktátora je stále jeho obraz i "odkaz" mezi lidmi živý. Téma je kupodivu naprosto nevyčerpané a intenzivní, v zemích Jugoslávie i po takové době probouzí radost i hrůzu.
Plánovaný je 52 minutový televizní dokument a pravděpodobně 70ti minutový přepis na film. Kamera Marek Jícha, střih David Charap. Dokument by měl být hotov před vánoci. Z pohledu technologie je zajímavé, že obraz se točí na nový formát HD-CAM, zvuk (jako vždy v posledních dvou letech)  Cantar-X od AATONu.

Začátek léta 2006 jsme se účastnili natáčení gruzínského filmu Učitel ruského jazyka v režii Aleco Tsabadze. Jedná se o detektivní příběh odehrávající se v Moskvě na pozadí Čečenského konfliktu. První část natáčení proběhla v Kievě, druhá pak v gruzínském Tbilisi a blízkém okolí. Natáčení mělo poněkud volnější tempo než jsme zvyklí u nás, o to víc však je času na průzkumem místních reálií.

Jaro 2006 jsme strávili Vratných láhvích Jana Svěráka. Film vzniká na základě scénáře Zdeňka Svěráka, který také ztvárňuje hlavní postavu - učitele v důchodu, který přijme brigádnické místo ve výkupu lahví v jednom pražském supermarketu. Dále hrají nepřiklad Daniela Kolářova, Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček, či Pavel Landovský. Film bude uveden v březnu 2007. Průběh natáčení bylo možné sledovat na oficiálních stránkách filmu.

Koncem léta 2005 jsme pracovali na natáčení filmu Davida Ondříčka Grandhotel - hořkou komedii o lásce, mracích, samotě a touze splnit si své sny. Příběh se odehrává ve městě Liberec a především v hotelu Ještěd - tajuplném místě, někde mezi nebem a zemí. Hrdinou je třicetiletý hotelový portýr Fleischman (Marek Taclík), sympatický ztracenec, který zatím neměl holku a nikdy neopustil své rodné město. Zato ale dobře rozumí počasí, mrakům a větru. V dalších rolích se objeví Klára Issová, Ladislav Mrkvička, Jaromír Dulava, Jaroslav Plesl a Dita Zábranská. S premiérou se počítá v říjnu příštího roku.

Na podzim roku 2004 jsme stihli dva zahraniční projekty. Prvním byl debut slovinské režisérky Janji Glogovac L...kot ljubizen (L...jako láska) natáčený ve slovinské Ljubljani a Mariboru. Druhým projektem byl další film italského režiséra Fabrizia Costy Sacco e Vanzeti (Sacco a Vanzetti), tentokrát natáčený v Bulharsku.

9. 6. 2004 spouštíme provoz webových stránek. Jsou záměrně pojaty velmi jednoduše, abychom je mohli sami spravovat, doplňovat a aktualizovat. Druhým důvodem je snaha o maximální přehlednost. Rádi uvítáme Vaše připomínky k jejich podobě.
V lednu a únoru 2004 jsme se účastnili natáčení filmu Cime Tempestose (Větrná hůrka) režiséra Fabrizia Costy v produkci italské společnosti Titanus. Hůrka byla skutečně větrná....

O nás Novinky Technika Proč Cantar ? Reference Knihovna Linky Kontakt